AKTIVITY 2020

19. úno, 2020

Vzhledem k nemožnosti proniknout do sdělovacích prostředků, zejména televize, rozhodli jsme se v ALIANCI NÁRODNÍCH SIL pořádat „kázání“ pro shromáždění lidí na místech veřejných a pod širým nebem po vzoru Mistra Jana Husa, blahé paměti. Tyto vlastenecké poutě se budou konat na známých místech k významným výročím.

 

První z nich se koná 15. března 2020 na vrchu Tábor (678 m n. m.). Je to 2 km jižně od města Lomnice nad Popelkou. Vlasteneckou pouť pořádá vlastenecké politické hnutí Aliance národních sil ve spolupráci s vlasteneckými spolky: Klubem českého pohraničí (KČP), Českým svazem bojovníků za svobodu (ČSBS), Vlasteneckým sdružením antifašistů (VSA) a Českým mírovým fórem (ČMF).

 

Vrch se původně jmenoval Chlum. V dobách husitských se zde scházely tábory lidu, jak dokládá i zde umístěná pamětní deska, a proto byl přejmenován na Tábor. Na Táboře je od roku 1911 postavena zděná Tichánkova rozhledna, která nahradila předcházející nižší dřevěnou. O výstavbu se zasloužil Zkrášlovací spolek z Lomnice nad Popelkou pod vedením lomnického učitele pana Tichánka, po kterém byla rozhledna také pojmenována. Říká se, že je to jedna z nejhezčích rozhledem u nás. Je vysoká 35 m a poskytuje krásné výhledy na Český ráj i na opačnou stranu na pásmo Jizerských hor a Krkonoš.

 

Vstupné na rozhlednu je 20,- Kč.

 

U rozhledny je penzion a restaurace, kde je možnost za příjemného počasí posedět i venku. V blízkosti je kostel Proměnění Páně z roku 1704, který nahradil dřevěnou kapli z poloviny 14. století a následující dřevěný kostelík z roku 1527. Nejcennějšími artefakty jsou soška Ježíška (dnes replika), kterou dle legendy vytvořil a na horu vynesl osobně sám arcibiskup Arnošt z Pardubic, a hlavní oltářní obraz od Petra Brandla. Blízko je Allainova věž – malá zděná rozhledna, pojmenovaná po jednom z potomků knížecího rodu Rohanů. A na úbočí vrchu je chráněná přírodní památka Jezírko.

 

 

Předpokládaný program 15. 3. 2020

 

10:00 – 11:00 hod.    - příjezd účastníků

 

11:00 – 12:00 hod.    - výstup na rozhlednu individuálně dle zájmu

 

12:00 – 13:00 hod.    - oběd

 

13:00 – 14:00 hod.    - vystoupení pořadatelů a hostů k výročí

 

14:00 – 16:00 hod.    - beseda s místním pamětníkem událostí

 

 

Odjezd podle potřeb a přání účastníků.

 ________________________________________

U rozhledny je parkoviště:

 

  • Přístup je po silnici č. 286 od Lomnice nad Popelkou – odbočka na Tábor před železničním přejezdem doprava;

 

  • nebo po silnici č. 286 od Jičína a Železnice – odbočka na Tábor za železničním přejezdem doleva.

 

Na Tábor je možno se dostat také hromadnou dopravou do zastávky Ploužnice a potom asi 1,5 km po červené turistické značce, a to:

 

  • Autobusem – linkou 670 501 Semily – Jičín;

 

  • Vlakem po trati 064 Libuň – Lomnice nad Popelkou nebo ze stanice Stará Paka (trať 046) s přestupem v Lomnici nad Popelkou.

 

Pro milovníky cykloturistiky je Tábor dostupný cyklostezkami č. 4017, 4171 a 4365.

 

______________________________________________________________________________

 

 

 

 

                  

 

4. led, 2020

A požadují okamžité ukončení přítomnosti amerických vojsk v Iráku. Urychleně organizují demonstrace proti přítomnosti vojsk USA na Středním východě. Říkají: ŽÁDNÁ VÁLKA! Přiveďte VŠECHNY USA vojáky domů! Ukončete války! Ukončete sankce!

Protiválečné koalice vedené Mírovou Radou USA ( 3.1.2020 18.29 hod).

VŠICHNI PROTI DALŠÍ USA VÁLCE!

Protiválečné skupiny a skupiny sociální spravedlnosti v USA se účastní demonstrací v sobotu 4. ledna 2020.

Akci urychleně organizují různé mírové skupiny: Populární odpor, UNAC, Odpověď, Mezinárodní akční centrum, Veteráni za mír, Hlasy za mír a mnoho dalších.

Americká vražda nejvyššího íránského generála a iráckého šéfa Lidových milicí v Iráku je válečným aktem.

Říkáme: ŽÁDNÁ VÁLKA! Přiveďte VŠECHNY vojáky domů!Ukončete války! Ukončete sankce!

Americká armáda nás přivedla na pokraj další katastrofální války, která by mohla eskalovat do globálního konfliktu, když zavraždila íránského generála Qassema Soleimaniho, šéfa elitní síly Quds Islámské revoluční gardy. Generál Soleimani byl v Íránu a v regionu vysoce respektován za svou práci na zastavení ISIS.

Smrt generála Soleimaniho byla údajně nařízena prezidentem Trumpem a provedena Pentagonem. USA se pokusily své kroky ospravedlnit tak, aby chránily americký personál, ale ve skutečnosti tento akt očividně porušuje mezinárodní právo a iráckou suverenitu. USA nemají pravomoc zavraždit generála země, se kterou nejsme ve válce, a navíc ještě ve třetí zemi, která akci nepodporovala.

Írán prohlásil, že se po třech dnech smutku pomstí. Írán právě ukončil společná vojenská cvičení s Ruskem a Čínou. Tato situace by mohla snadno eskalovat na regionální, ne-li na globální válku.

Musíme jednat rychle a říci:
"Žádná válka s Íránem. USA musí pryč z Iráku a Středního východu."
Nouzové akce jsou organizovány celonárodně v sobotu 4. ledna 2020.


Podívejte se níže na akci ve vašem okolí. Můžete přidat akci zasláním času a místa na:
https://www.unacpeace.org/


Bílý dům - Washington D.C. 12 hodin v Bílém doměAlbuquerque, NM 14:00 na letecké základně Kirtland, San Mateo a Gibson BlvdAtlanta, GA 15:00 v Little Five PointsArlington, MA 12 poledne na Broadway Plaza, Massachusetts Ave. a Medford St, Arlington, MABaltimore, MD 12 poledne na Fayette a President Streets |Chicago, IL 12 poledne na Trump TowerDenver, CO 14:00 ve státě Colorado State Capital BuildingFort Wayne, Indiana 14:00 v Allen County Courthouse Green, 715 S. Calhoun St., Fort Wayne IN 46802Lancaster, PA 12 poledne ve vězení Lancaster CountyLos Angeles, CA 13:00 na Pershing SquareMiami, FL 13:00 v Torch of Friendship, 301 Biscayne BlvdMinneapolis, MN 13:00 v Mayday PlazaNew Haven, CT 15:00 neděle, 5. ledna v Church & Chapel StreetNew York, NY 11 hodin na Time SquarePhiladelphia, PA 12 hodin na radnici (15. a Market St.)Pittsburgh, PA 12 poledne na Schenley PlazaPortland, ME 12 poledne v Congress Square ParkSan Francisco, CA 2 poledne na Powell and MarketSeattle, WA 14:00 v Westlake Park

 

https://www.unacpeace.org/